استقبال از سفیر صلح با طبیعت در مشهد

رکابزنی که به منظور حفظ حقوق حیوانات و توجه عمومی به محیط زیست چهار جهت اصلی کشور را رکابزنی کرده است، در آخرین روز از این اقدام سبز خود با مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

رکابزنی که به منظور حفظ حقوق حیوانات و توجه عمومی به محیط زیست چهار جهت اصلی کشور را رکابزنی کرده است، در آخرین روز از این اقدام  سبز خود با مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی ضمن تجلیل از اقدام ارزشمند این جوان رکابزن گفت:هر چند درخراسان رضوی شاهد اتفاقاتی بوده ایم که گواه از حضور جوامع محلی درکنار متولیان محیط زیست است اما  بی مهری به طبیعت و حیات وحش هنوز هم در اقصی نقاط کشور به چشم می خورد و به نظر می رسد آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مهمترین رکن برای پیشگیری از اقدامات مخرب زیست محیطی است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: حیات وحش سرمایه ای غیر قابل قیمت گذاری است و جبران آسیب های وارده به محیط زیست امکان ناپذیر است و بهترین راه برای حمایت جوامع از این سرمایه بی بدیل، اقدامات امید بخشی است که از سوی جامعه ورزشکاران طرفدار محیط زیست در دفاع از حقوق تنوع زیستی به ثمر می نشیند.

بابک شادابی فعال محیط زیست که رکابزنی را از یکسال پیش از تهران به سمت چهار نقطه شمالی،جنوبی ،شرقی و غربی کشور آغاز کرده بود در آخرین روز  از این پروژه، رکابزنی خود را در مشهد با زیارت حضرت ضامن آهو(ع) به پایان برد.

این دوچرخه سوار 40 ساله که ضمن ادای احترام به حق حیات حیوانات، مروج گیاهخواری است گفت:همه انرژی من از طبیعت است و طی آخرین برنامه رکابزنی خود ، بر موضوع نذر طبیعت و جلب حمایت مردمی برای ایجاد فرهنگ طبیعت دوستی بسیار تلاش کرده وافراد زیادی ر ابا خود همراه کرده ام.

شادابی که دربدو ورود،خود را رکابزن وگانیسم(گیاهخوار) معرفی کرد، در دیدار با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: برای دفاع از حقوق حیوانات مسیر های بسیاری را پیموده ام و هم اکنون با هدف اعتراض به رفتار ناشایست و تاسف باری که با بی رحمی بر توله خرس سوادکوه اتفاق افتاد ،رکابزنی خود را بسوی بارگاه مطهر ضامن آهو (ع) آغاز کردم و امام هشتم طلب حمایت از همه گونه های حیات وحش را دارم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر