منو
آخرین خبر هاآخرین خبر ها
1397/10/18 سه‌شنبه تجلیل معاون استاندار از اعضای شورای همتای خراسان رضوی / تلاش استان بر هوشمند سازی سامانه های خدمت رسانی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری صبح امروز درنشست شورای هماهنگی ترافیک استان(همتا)، که با حضور پوریا محمدیان یزدی، دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور دراستانداری برگزار شد از انتخاب این شورای به عنوان شورای برتر کشوری خبرداد و از اعضای این شورا تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی دراین نشست از پیاده سازی طرح LEZ (محدوده کاهش انتشار آلودگی هوا) تاپایان سال آینده در مشهد سخن گفت و افزود: بر اساس این طرح تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی با کنترل هوشمند مشمول جریمه خواهند شد.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی  ضمن اشاره به اینکه حسب مصوبات کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای شهر مشهد ، نقشه آلودگی هوای این کلانشهر مبنای تمام طرح های توسعه محدوده ترافیکی قرار می گیرد گفت: بر اساس نظر کارشناسان،اجرای طرحLEZ می تواند تا 20 درصد در بهبود کیفیت هوای کلانشهر مشهد موثر واقع شود.

وی در ادامه از سیاست های توسعه حمل و نقل عمومی  استان برای کاهش بار ترافیک و آلودگی هوای مشهد سخن گفت و افزود: یکی از راه های اجرای قانون هوای پاک مکانیزه شدن حداکثری فرایندهای شهری است و دراین راستا حفاظت محیط زیست استان بستر ارائه بیش از 60 خدمت زیست محیطی بر بستر اینترنتی را فراهم آورده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری استانداری خراسان رضوی نیز درادامه از ضرورت توسعه سامانه های هوشمند در استان سخن گفت و افزود: دولت الکترونیک بسیاری از تردد های شهری و بین شهری را کاهش داده است و از آنجا که بیشترین تقاضای مردمی درحوزه قضایی و شهرداری ها به ثبت رسیده است درصدد هستیم با توسعه درگاه خدمات وزارت ارتباطات تاپایان برنامه ششم توسعه سامانه های مد نظر را به منظور بی نیاز سازی از پیگیری حضوری مردم فراهم سازیم.

محمدرضا خلیلی همچنین بهره مندی شهروندان از کیف پول الکترونیکی را یک گام مفید در راستای توسعه رفاه شهری و کاهش تردد های غیر ضروری و به تبع مدیریت آلودگی هوای مشهد برشمرد و ادامه داد: خراسان رضوی درتولید اپلیکیشن های کاربردی ظرفیت های خوبی دارد و تاکسی های اینترنتی بومی به عنوان یک محصول دانش بنیان که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اجرا شده است تنهای یک نمونه از این خدمات است.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور نیز درادامه از موفقیت های استان خراسان رضوی به دلیل انسجام  و همراهی دستگاههای متولی در تحقق مصوبات کارگروه مدیریت حمل و نقل این کلانشهر سخن گفت و افزود:کلانشهر مشهد در موضوع مدیریت ترافیک حرف اول را در کشور می زند.

پوریا محمدیان یزدی در ادامه به الزام یکپارچگی بانکهای اطلاعاتی اشاره کرد و گفت : مدیریت هوشمند باید در همه زمینه ها همچون پارک خودرو،حمل و نقل عمومی ومدیریت ترافیک نیز تسری یابد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز از دستاوردهای شورای هماهنگی ترافیک استان  سخن گفت و افزود: درخصوص توسعه حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از راهکارهای مصوب کوتاه مدت این شورا در کاهش ترافیک و آلودگی هوای مشهد، احداث خط شماره دو ریلی پیشرفت 85 درصد داشته است و انتظار می رود تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.

 

وحید قربانی همچنین پیشرفت 30 درصدی خط شماره دو اتوبوسرانی( BRT) و 35 درصدی خط شماره سه آن  را حاصل پیگیری های شهرداری مشهد و دیگر متولیان آن در مشهد دانست و افزود: طرح پیاده روی هسته مرکزی نیز تاپایان سال بهره برداری خواهد رسید.

درانتهای این نشست ،از مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و دیگر اعضای شورای هماهنگی ترافیک استان(همتا) از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تجلیل به عمل آمد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر