در نشست با متولیان بسیج مهندسین استان عنوان شد:

برخورد با واحدهای آلاینده قهری نیست/تلاش محیط زیست برای رفع موانع تولید در استان
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ظهر امروز در نشستی که با حضور اعضای سازمان بسیج مهندسین خراسان رضوی و به منظور بررسی و هم اندیشی جهت رفع موانع زیست محیطی واحدهای تولیدی،صنعتی و معدنی استان برگزار شد، ضمن اشاره به ضرورت توجه بیشتر صاحبان صنایع به شکنندگی زیست بوم استان گفت:اهتمام صاحبان این واحدها در رفع آلایندگی یک مسئولیت اجتماعی است که باید به آن پایبند باشند. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در این نشست که همزمان با ایام اله دهه فجر و به منظور تحقق رونق تولید در استان و با حضور جمعی از کارشناسان محیط زیست و ارگان‌های مختلف برگزار شد،افزود: حضور سازمان بسیج مهندسین استان برای حفظ محیط زیست، بررسی ساز و کار‌های اجرایی کاهش آلایندگی واحدها و احصاء مشکلات احتمالی ،تلاش ارزشمندی برای رفع موانع تولید و رونق اقتصادی دراستان است.
این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه یکی از اهداف سازمان حفاظت محیط زیست کاهش آلایندگی صنایع و تعریف ساز و کار تبدیل صنایع آلاینده به صنایع سبز است، ادامه داد: رویکرد و اولویت نخست اجرایی اداره کل حفاظت محیط زیست،حل مسئله است، برخورد قضایی با واحدهای آلاینده تا آنجا که خطوط قرمز را رد نکرده باشند و عامل تهدید علیه سلامت و بهداشت عمومی نباشند، سختگیرانه و برخورد قهری نیست. 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به رغم اخطاریه ها و نشست‌های متعدد کارشناسی، برخی از صاحبان صنایع آلاینده و مخرب محیط زیست برای رفع مشکلات آلایندگی خود همچنان مقاومت می‌کنند و استفاده از ظرفیت سازمان بسیج مهندسین صنعتی برای متقاعد سازی و رفع این قبیل چالش‌های زیست محیطی می‌تواند بسیار موثر باشد. 
مسئول سازمان بسیج مهندسین استان نیز در ادامه بیان کرد: این سازمان در راستای اقتصاد مقاومتی و ارتقاء بهره وری بصورت تخصصی برنامه‌های مفصلی را دنبال میکند و کمک به مشکلات فنی صنایع خرد و کلان، استفاده از دانش تخصصی استادان دانشگاه و نخبگان دانشگاهی در مبارزه با تحریم‌ها و خلق حماسه اقتصادی، راه اندازی مرکز حمایت و هدایت طرح‌های تحقیقاتی انرژی و... از جمله طرح‌هایی است که در این بخش در نظر گرفته شده است.
بيشتر
80  میلیون محیط بان برای توسعه پایدار ایران